Mocne słowa pod adresem burmistrza i urzędników

Zarzut nękania, manipulacji i zniechęcania do działania stawiają członkowie stowarzyszenia Teraz Gmina
źródło: redakcja/fb

Stowarzyszenie Teraz Gmina z Zębic organizowało w 2018 i 2019 roku półkolonie dla dzieci z terenu naszej gminy. Zajęcia odbywały się w Świetlicy Pod Lipami i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W 2018 roku półkolonie zostały dofinansowane z budżetu gminy w kwocie 11200 PLN. Ale niespodziewanie dla organizatorów w marcu 2019 burmistrz zażądał zwrotu części dotacji w kwocie ponad 3 tys. wraz z odsetkami. Stowarzyszenie odwołało się Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które rozstrzygnęło, że nie trzeba zwracać żadnych pieniędzy. Ale to nie koniec historii.

Latem tego samego roku Stowarzyszanie znowu organizuje półkolonie, po raz kolejny dostaje dofinansowanie od gminy i podobnie jak rok wcześniej – sukces frekwencyjny. Mija rok i … sytuacja się powtarza. Gmina żąda zwrotu części dotacji. Po raz kolejny sprawa trafia do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Stowarzyszeniu znów przyznana jest racja.

Zdaniem przedstawicieli stowarzyszenia takie działanie to nękanie i zniechęcania do działania. A Wy co sądzicie o tej sytuacji – dbanie o środki publiczne, czy robienie “pod górkę” Stowarzyszeniu?

Więcej o sprawie: TERAZ GMINA

>