Pożar domu wielorodzinnego przy ul. Piastów Śląskich

Kilka godzin trwało gaszenie poniedziałkowego pożaru w Siechnicach. Nikt nie został ranny, ale straty materialne są ogromne.
Pożar domu wielorodzinnego przy ul. Piastów Śląskich w Siechnicach
źródło: www.gov.pl/web/kmpsp-wroclaw

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP i OSP, Kierujący Działaniem ratowniczym ustalił, że w budynku wielorodzinnym doszło do pożaru na poddaszu użytkowym. Mieszkańcy z uzyskanych informacji ewakuowali się przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Ogniem objęte było całe poddasze, a płomienie widoczne na zewnątrz budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, wprowadzeniu roty w celu wyciągnięcia butli z gazem, rozpoznania bojem i przeszukania pomieszczeń mieszkalnych pod kątem osób poszkodowanych. Podany został prąd wody w obronie na zagrożony przylegający budynek gospodarczy. Po przybyciu na miejsce dodatkowych sił i środków, sprawione zostały dwie drabiny mechaniczne, z których podano dwa prądy w natarciu na palący się dech budynku. Po zlokalizowaniu pożaru ratownicy z drabin mechanicznych rozpoczęli działania związane z rozbiórką pozostałości dachu, które stwarzały zagrożenie. Całość powierzchni objętej pożarem dokładnie sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej oraz przelano wodą. W działaniach brało udział 11 zastępów PSP i 4 OSP.

Doraźną opiekę poszkodowanym zapewnił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, a dwójka z pogorzelców wyraziła chęć skorzystania z noclegu w mieszkaniu interwencyjnym.

źródło: www.gov.pl/web/kmpsp-wroclaw

>