Różowa Skrzyneczka w gminie Siechnice

Różowa Skrzyneczka to inicjatywa, która ma na celu redukcję zjawiska wykluczenia społecznego, a także walkę z menstruacyjnym tabu w Polsce. W gminie Siechnice zaangażowała się w nią radna Katarzyna Nowak-Pokorny.
źródło: FB / Katarzyna Nowak-Pokorny

Pani radna poinformowała o swoich działaniach na jednym z portali społecznościowych. Zwróciła uwagę, że w Polsce w szkołach, uczelniach, urzędach czy bibliotekach z trudnościami spowodowanymi niedostępnością podpasek i środków higienicznych spotyka się wiele kobiet. Według przytoczonych badań 21% nastolatek musiało wyjść ze szkoły ze względu na ich brak, 10% z powodu ograniczonego dostępu do podpasek w ogóle nie wyszło z domu.

Dlatego postanowiła rozeznać w gminnych instytucjach, czy jest zainteresowanie podjęcia współpracy w ramach tego projektu, a następnie zakupiła 12 różowych skrzyneczek, które będą umieszczone m.in. w szkołach podstawowych. I właśnie w tych skrzyneczkach będą dostępne środki higieniczne.

Każdy może wesprzeć ten projekt. Od 6 do 31 maja organizowana jest zbiórka podpasek. Można je zostawiać w:

  1. Przychodni w Świętej Katarzynie (karton stoi w namiocie)
  2. Przedszkolu publicznym Wedanek w Żernikach Wrocławskich
  3. W kwiaciarni Bianoli na ul. Piastów Śląskich 17 w Siechnicach

Sprawdź też:

Oficjalny profil akcji na FB

Mapa różowych skrzyneczek

Profil akcji na portalu Patronite

Wykluczenie i tabu – akcja Różowa skrzyneczka👉Jest to ogólnopolska akcja, której celem jest redukcja zjawiska…

Posted by Katarzyna Nowak-Pokorny Radna Gminy Siechnice on Thursday, May 6, 2021

Akcja została zapoczątkowana we wrocławskich szkołach a w połowie lutego projekt zawędrował do Milicza o czym informował tutaj portal miliczinfo.pl. Jak z kolei donosi portal trzebnicainfo.pl w projekt w powiecie trzebnickim zaangażowało się także Starostwo Powiatowe w Trzebnicy.

>