Tragiczny finał poszukiwań Macieja “Prestona” Konopki

Policja poinformowała o zakończeniu poszukiwań 24-latka. W wyniku akcji poszukiwawczej ciało młodego muzyka odnalezione zostało w Blizanowicach, wcześniej odnaleziono samochód którym się poruszał.
źródło: SOS Zaginięcia / Policja

Wrocławscy policjanci niezwłocznie po otrzymaniu informacji o zaginięciu mężczyzny, zajęli się sprawą i przystąpili do czynności poszukiwawczych. Z uwagi na jego miejsce pobytu, koordynację działań prowadzili policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście, ale w akcje zaangażowani zostali także mundurowi z innych jednostek oraz funkcjonariusze pionu kryminalnego.

Dziś po odnalezieniu przez policjantów pojazdu, którym mógł poruszać się zagoniony, do działań włączyli się także mundurowi z państwowej i ochotniczej straży pożarnej, funkcjonariusze wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji oraz znajomi 24-latka i rodzina.

Ponieważ auto znajdowało się w pobliżu dużego obszaru pól i terenów porośniętych trawą oraz krzakami, poszukiwania wymagały przeczesywania tego obszaru, kawałek po kawałku.

Zakończyły się one odnalezieniem przez funkcjonariuszy współdziałających ze specjalnie szkolonymi psami tropiącymi, ciała zaginionego mężczyzny.

Na miejsce wezwano prokuratora i pod jego nadzorem wykonywane były dalsze czynności służbowe. Wstępnie wykluczył on udział osób trzecich w tym zdarzeniu i skierował ciało 24-latka do Zakładu Medycyny Sądowej w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

źródło: policja.pl

>